Proč právě keramické?

Proč právě keramické?

A proč ne ? Představte si nože a nůžky, které nemusíte brousit měsíce a roky každodenního používání. Představte si elegantní kuličková pera, která se při psaní nezničí, nezadrhnou a umožní tak plynulé a maximálně vyrovnané psaní. Keramické produkty od japonské firmy Kyocera jsou jedinečnou náhradou obyčejných výrobků z kovu.

K výrobě se používá oxidu zirkoničitého, oxidu hlinitého a dalších pokrokových keramických látek, jejíž výsledkem jsou elegantní a velmi odolné produkty.

cep_ocel

Obyčejná ocelová čepel je měkčí a náchylnější na korozi. Svou ostrost ztratí během několika měsíců používání.

cep_ker

Keramická čepel z oxidu zirkonia od firmy Kyocera je o mnoho tvrdší a nikdy nezrezaví. Proto vydrží ostrá po mnoho let každodenního používání.

 

Nová doba kamenná...

Od pálené hlíny po porcelán. Už po celá století je nám keramika dnes a denně nablízku. Díky moderním vyspělým technologiím, které se zrodily v rámci kosmických výzkumů, má však tento materiál tvrdost, řeznost i trvanlivost mnohokrát větší než ocel.

Takto vyrobené čepeli mají tvrdost 7 až 9, tedy blízkou tvrdosti diamantu (10) a čtyřikrát až pětkrát vyšší než nejlepší ocel.

Je to podivuhodný obrat dějin, kterým se spojil štípaný pazourek našich prapředků a nejvyspělejší technologie.

Doba kamenná se vrací !

... citováno z knihy Svět nožů, J.N.Mouret, 1997, ISBN 80-85815-32-X, str.120


Ostří keramických nožů, škrabek a struhadel zůstává ostré i po několikaletém každodenním používání. Pokud se přece jenom rozhodnete ostří nožů obnovit broušením, stačí nás jednoduše kontaktovat.

Provozovatel webu Kyocera Document Solutions Czech, s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace